Drevené exteriérové fasádne profily dodávajú každej fasáde prirodzený vzhľad a štýl. Medzi výhody dreva patria ľahká spracovateľnosť, dobrá montovateľnosť, húževnatosť a pružnosť jednotlivých prvkov, jedinečný vzhľad a pomerne nízke náklady pri výrobe obkladových prvkov.

 

 

Sortiment ponúkaných profilov dlh.

IPE (LAPACHO)


Rozmery (h x š x d mm): 20 x 145 x 1860 - 5795

Drevo prírodnej, hlbokej farby od olivovo-hnedej po čierno-hnedú, často so svetlejšími alebo tmavšími pásmi. Dosť často získava tmavočervený odtieň, s ktorým sa človek nestretne u iných drevín stromov z oblasti mierneho pásma.

Tvrdosť tohto dreva, ako aj stálosť je výnimočne vysoká, čo je zvlášť cenná vlastnosť pri jeho používaní na podlahové materiály. Navyše je veľmi odolné proti napadnutiu hubami a hmyzom, vrátane termitov. Prejavuje taktiež neobyčajnú odolnosť proti ohňu. Z tohto hľadiska má podľa amerických noriem triedu A-1, rovnakú ako zbrojárska oceľ.

Vzhľadom na vyššie uvedené prednosti má drevo Lapacho široké použitie. Vyhotovujú sa z neho železničné podvaly, trvanlivé konštrukcie, napr. doky, sústružené výrobky, držadlá náradia, zbrane pre východné bojové umenia, dekoračné preglejky, záhradný nábytok, ako aj paluby lodí, priemyselné podlahy, ako aj chodníky v obchodných pasážach. 

Dokonalým príkladom vierohodnosti vyššie uvedeného tvrdenia sú chodníky Lapacho dominujúce v obchodných pasážach a v kasínach mesta Atlantic City v USA. Praktické pozorovania priviedli k záveru, že tieto chodníky majú životnosť cca 25-30 rokov, a vyhotovené z borovicového dreva len 7 rokov.

 

OKUME


Rozmery (h x š x d mm): 15 x 145 x 1860 - 4250

 (Aucoumea klaineana Pierre)
Stredná Afrika

Jadro: bledoružové až tmavoružové, vplyv atmosférických faktorov spôsobuje tmavnutie
Použitie: preglejka, nábytkové diely, skrine, krabice, tabule, lode, vhodné do interiéru

 

 

TATAJUBA


Rozmery (h x š x d mm): 15 x 145 x 1830 - 5795

(Bagassa guianensis Aubl)
Rovníková Amerika

Jadro: žlto-brondzový odtieň, zo začiatku až orandžový
Tvrdé drevo odolné voči hubám a termitom
Použitie: nábytok, vonkajšie terasy, schody, vnútorné aj vonkajšie stolárstvo

Inšpirácia:

Joomla templates by a4joomla